مرکز مجازی مهدویت

تفکر جهانی

مقدمه:

سلام بر شهیدان؛ آنان که هنرمندانه زندگی کردند و در لحظه لحظه زندگی خود، هنرمندتر و عاشق تر می‌شدند؛ هنرمندانی که اگر آرام آرام در ساحل خاطراتشان قدم بزنیم، سبک بار می‌شویم. کافی است دلمان را میهمان دریای بیکران شان کنیم تا موج موج هنرنمایی شان را تماشا کنیم؛ هنرِ خوب زندگی کردن و مروت، هنر مردانگی و شجاعت، هنر شب زنده داری و عبادت، هنر خوب عاشق شدن و هزاران هنر دیگر که در زندگی آنان آشکار است و شهیدان با نثار جان خود، به تمامی آن هنرها رنگ جاودانگی زدند. یکی از جلوه‌های هنرنمایی آنان، هنر خوب اندیشیدن و خوب فهمیدن است که در پرتو این هنر، هدف نهایی خود را دریافته بودند؛ چرا که هدفشان فقط دور کردن دشمن از مرزهای خاکی و دفاع از جان و مال خود و اطرافیان شان نبود، بلکه هدفی بسیار والاتر داشتند شهدا چون در مکتب انتظار آبدیده شده بودند، هدفشان نیز در راستای حکومت جهانی امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) بود.  

شهید علی اکبر پاک روان:

ما می‌رویم تا با فدا کردن خون خود، راه آزادی و آزاده زیستن را به انسان‌ها بشناسانیم و با خون خودمان، اسلام و انقلاب را به درختی تنومند تبدیل کنیم که شاخ و برگش را در سراسر گیتی بگستراند و مستضعفین را از یوغ ستم استعمارگران بیرون آورد؛ و زندگی توأم با سعادت را بنا نهد.

شهید بهروز مرادی:

هدف ما آزادی خرمشهر که اکنون در اشغال دشمن است، نیست. ما با جهان اسلام کار داریم و هدفمان این است که دنیا را آزاد کنیم.

شهید حسین مدیری:

ما با عزمی راسخ می‌رویم تا با فریاد تکبیرمان و با صفیر گلوله بر کفر ظالم پیروز شویم. خون سرخ ما، ضامن آزادی مسلمین است. اگر با مرگ من، نهال انقلاب جهانی اسلام به رهبری مهدی موعود، امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) بارور می شود، من شهادتم را بر پیشانی تاریخ می کوبم و تجاوز و بی عدالتی کاخ نشینانِ واشنگتن را در دادگاه عدل الهی - تنها امید کوخ نشینان- به محاکمه می کشم.

شهید مهرداد خداوندی:

من برای احیای دین خدا و برای بقای جمهوری اسلامی ایران ـ که آغازگر حکومت اسلامی در جهان است ـ رهسپار جبهه شدم.

شهید سعید یادگاری:

من فقط و فقط برای خدا و برای اعتلای کلمه حق و برای جهاد در راه خدا و برافراشتن پرچم توحید در سراسر جهان به اینجا [جبهه] آمده‌ام.

شهید ولی الله ملکی:

جهاد ما برای خدا و آزادسازی همه سرزمین‌های اسلامی از زیر سلطه ابرقدرت هاست. جنگ برای گرفتن خاک نیست؛ جنگ برای به خاک مالیدن پوزۀ ابرقدرت‌ها و برافراشتن پرچم اسلام است.

شهید سید ابوالقاسم حجازی:

رفتنم به جبهه به این دلیل است که به یاری خداوند بر دشمنان بشریت پیروز شده و زمین را به دست وارثان حقیقی آن ـ که مستضعفین هستند ـ بسپاریم.

شهید محمد رضا فضلعلی:

ما تا ناله‌ای از حلقوم مظلوم و ستم دیده‌ای برمی‌خیزد و تا مستضعفین بر روی زمین زیر سلطه ستم هستند، مبارزه می‌کنیم تا پرچم اسلام را در تمام ممالک جهان برافرازیم.[1]

نتیجه:

آنان با تفکر جهانی خود به دنبال این هدف بودند که در آینده‌ای نه چندان دور، شاهد حکومتی الهی به رهبری امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف)  در تمام نقاط جهان باشند و دست ظالمان و مستکبران را از سر مستضعفان جهان کوتاه کنند؛ این حقیقتی است که از متن وصیت نامه شهدا فهمیده می‌شود.

پی‌نوشت:

[1]. انتشار یافته در وبلاگ؛ http://rajabi.kowsarblog.ir.

- نشریه امان - بهمن و اسفند ماه 1391، شماره 40.

 


کلمات کلیدی :
شهدا و امام زمانشهادت