مرکز مجازی مهدویت

سينما در گرداب (2)

مقدمه:
رسانه يكي از ابزارهايي است كه دنياي غرب به وسيله آن در کشورهاي جهان سومي،به خصوص در كشورهاي اسلامي نفوذ مي‌كند. در بين رسانه‌ها تلويزيون، به ويژه سينما، نقش بسيار مهمي در ترويج و نهادينه سازي اهداف غرب، ايفا مي‌كند.
نکته مهمي که بايد به آن توجه کرد اين است که سينماي امروز، يعني هاليوود كه مركز توليد بزرگ سينماي غرب است، به وضوح با سي سال قبل متفاوت است. يعني آن‌چه كه هاليوود در دهه‌هاي 50 تا 70 ميلادي بود، با آن‌چه كه امروز هست كاملاً تفاوت دارد. ما بايد اين موضوع را که بسيار مهمه است، از منظر خودمان تحليل كنيم اين تفاوت بايد بيان، درك و تحليل بشود. اينک در ادامه بحث را پي مي‌گيريم:
 
درايت مقام معظم رهبري
مقام معظم رهبري، بعداز پايان دفاع مقدس بر مقابله با تهاجم فرهنگي دشمن بيشترين تمرکز را داشتند. از ديدگاه ايشان سلاح دشمن، ديگر توپ، تانک و موشک نيست. آنان با سلاح فرهنگ، سينما و رسانه جنگ جديدي را بر عليه ما آغاز کرده‌اند. حساسيت ايشان به اين موضوع بسيار جالب بود، چون هيچ مسئولي اين حساسيت را تا آن موقع متوجه نشده بود. همين تأکيدات و سخنان دلنشين مقام معظم رهبري بود که سبب شد به آمريکا مسافرتي داشته باشم و مستندي را با حضور پنجاه انديشمند غربي در بيست ايالت آمريکا پيرامون غرب بسازم.
 
کاهنان يهود در مقابل اسلام
چند سال پيش نخست وزير اسرائيل «بنيامين نتانياهو» طي ارائه راهکاري خواسته بود براي از بين بردن روحيه انقلابي و جهادي در جوانان مسلمان بايد از راه تهاجم فرهنگي وارد شد. و با پخش فيلم‌ها، سرگرمي‌ها، موسيقي‌ها، کليپ‌ها، بازي‌ها و سريال‌هاي آمريکايي، آنان را با فرهنگ غربي آشنا کرد. درست بلافاصله بعد از پيشنهاد نتانياهو و در طول يک سال دوازده شبکه عربي 24 ساعته فيلم‌ها و برنامه‌هاي آمريکايي را با زيرنويس پخش مي‌کردند. معروف‌ترين اين شبکه‌ها «MBC » و «DOBY1 » است. به طوري که الآن علاقه‌مندان و دانشجويان رشته سينما در اقصي نقاط جهان براي ديدن جديد‌ترين فيلم‌هاي اکشن هاليوود بايد به اين شبکه‌ها مراجعه کنند.
 
فيلم 2012
يکي از جديد‌ترين آثار سينماي غرب در تحريف منجي گرايي، فيلم 2012 است، اين فيلم را «رولند امريک» ساخته است. انتخاب اسم 2012 نيز براي جذب هرچه بيشتر مخاطب است. در اين فيلم با بهترين تکنولوژي روز سينما سعي شده است پايان تاريخ به تصوير کشيده شود. طبق تقويم «ماياها» در سال 2012 ميلادي شمارش روزها صفر مي‌شود و حيات اين دنيايي رو به پايان مي‌رود. از سوي ديگر منجمان تغييرات وضعي ديگري را در علم نجوم پيش بيني کرده‌اند. در اين ميان رسالت اين فيلم ترساندن مردم جهان است که البته منافعي را براي دولت آمريکا به همراه خواهد داشت. در اين فيلم القا مي‌شود که مغز نجات دهنده «يهودي‌ها» هستند و عمليات اجرايي اين نجات نيز توسط آمريکايي‌ها صورت مي‌گيرد. ديالوگ‌هاي اين فيلم براي تبليغ يهوديت در نظر گرفته شده است و قسمت‌هايي از اين فيلم، حتي به صورت مستقيم، نمادهاي يهود را ترويج مي‌کند.
 
فيلم سنگسار ثريا
 
اين فيلم را، يک بهايي مقيم آمريکا به نام «سيروس نورسته» با بودجه سي ميليون دلاري صهيونيست‌ها و تکنولوژي هاليوود در کشور اردن ساخته است. «فريدون صاحب جمع» که بهايي است در يک رمّان تخيلي، داستان يک زن روستايي را مي‌نويسد که ظالمانه سنگسار مي‌شود. و همين ايده‌اي مي‌شود براي هاليوود در ضربه زدن به اسلام. همکاري فکري بهائيت و يهوديت از يک سو و همکاري سخت افزاري آمريکا از سويي ديگر، در ساخت اين فيلم قابل تأمل به نظر مي‌رسد. به عنوان مثال، «مصائب مسيح» نقش اول بازيگر مرد اين فيلم است.
هدف اين فيلم تخريب روحانيت شيعه است، زيرا که غرب بيشترين ضربه را از روحانيت شيعه خورده است، بنيان گذار انقلاب اسلامي ايران يک روحاني بود، حزب الله لبنان را هم يک روحاني پيرو ولايت فقيه در ايران رهبري مي‌کند، آنان در جنگ 33 روزه اسرائيل عليه حزب‌الله متوجه شدند قدرت اين نهاد در شيعه از مجهزترين ارتش خاورميانه نيز بيشتر است.
 
فيلم 300
اين فيلم هم که در شش ماه ساخته شد هدفش اين بود که نشان بدهند ايراني‌ها قابل شکست هستند، زيرا 300 «اسپارت»، بزرگ‌ترين ارتش تاريخ پادشاهي ايران را شکست دادند. در ساخت اين فيلم از تکنيکي شبيه انيميشن که با استفاده از نور پردازي است، صحنه‌هاي عجيب و غريبي که تأثير گذار هم هست، استفاده شده است. جالب آن‌که در اين فيلم ايراني‌ها را پيرو يک رهبر نشان مي‌دهند که هميشه دنباله رو او هستند، اما «اسپارت‌ها» را انسان‌هايي دموکرات نشان مي‌دهند و طوري القا مي‌کنند که مردماني آزادي‌خواه هستند و با دقت در مورد اين موضوع، صحنه پردازي کرده‌اند تا جايگاه رهبري و پيروي مردم از ايشان را تضعيف کنند.
 
قدرت هاليوود بيشتر از پنتاگون
بنده معتقدم که هاليوود در پيشبرد اهداف استعماري غرب، کاري فراتر از پنتاگون و نيروهاي نظامي انجام مي‌دهد. اگر با موشک و بمب خانه و جان مردم را نشانه مي‌گيرند، با سلاح جديد تهاجم فرهنگي اعتقادات، ارزش و دين مردم، به‌ويژه جوان‌ها را تخريب مي‌کنند و به يقين سلاح جديد زيان بارتر از بمب و موشک است. الان رسالت هاليوود زير سؤال بردن انقلاب اسلامي، تفکرّ شيعي، روحانيت شعيه و منجي باوري است و در اين راستا کوتاهي هم نمي‌کند و فيلم‌هايي نظير «ارباب حلقه‌ها» و امثالش را مي‌سازد.
جالب آن‌که در يک برهه ديگر هم هاليوود براي ساخت فيلم‌هايش هدف داشت و آن بعد از تشکيل دولت غاصب اسرائيل بود. آنان براي تثبيت اسرائيل در منطقه پرهزينه‌ترين فيلم‌ها را ساختند که معروف‌ترين آن «ده فرمان» نام داشت.

نتیجه:

کلام آخر اينکه، اين دشمني جدي است و ما دشمناني داريم که مي‌خواهند سر به تنمان نباشد. نبايد ما و مسئولان کاري کنند که موجب تشويق مزدوران آنها شود و بايد دائماً حرکات و برنامه‌هاي آنها را زير نظر داشته و با انسجام ارگان‌ها و ارائه راهکارها و برنامه‌هاي صحيح و از روي بصيرت، بر هوشياري، مردم مسلمان ايران افزود.

پی نوشت:

1. انتشار یافته در سایت مهدویت