مرکز مجازی مهدویت

برنامه راز: طرح مهدی ستیزی غرب در رسانه ملی

در این برنامه حجه الاسلام و المسلمین شهبازیان به علل توجه غرب به موضع آخرالزمان از نگاه اسلام و تاریخچه کوتاهی از این توجه اشاره نمود و با تقسیم بندی غرب به غرب سیاسی و غرب دینی، به نمونه هایی از برخوردها و توجهات اخیر در هر دو حوزه در موضوع منجی گرایی اسلامی پرداخت.

سپس حجه الاسلام و المسلمین دهقانی آرانی به نمونه هایی از تولیدات مکتوب غرب در این موضوع پرداخت که همگی این کتب پس از سالهای 2006 به نگارش در آمده اند. کتابهایی همچون جنگ خدایی با ترور، ضدمسیح اسلامی، اسلام ردای ضدمسیح و بسیاری نمونه های دیگر از جمله کتب معرفی شده در این زمینه بودند. همچنین به چند رمان پرفروش غرب که ظهور امام مهدی ع دستمایه آنها بود نیز اشاره گردید.

در ادامه استاد شهبازیان به نگاه الهیاتی غرب به آخرالزمان اشاره نمود و با اشاره به نگاه اوانجلیستها به آخرالزمان و ظهور حضرت مسیح، نمونه ای از اقدامات ایشان را در این حوزه بر شمرد و به فیلم مستند اردوگاه مسیح (Jesus Camp) نیز اشاره گردید.

پس از آن حجه الاسلام دهقانی به بررسی برخی شخصیتها و نویسندگان غربی که در این زمینه بسیار فعال بوده و کتب معروفی نگاشته اند (مانند جوئل ریچاردسون و جوئل روزنبرگ) اشاره نمود و عقبه فکری و عملی آنها را شرح داد.

برنامه راز - 1/5/1393

در انتهای برنامه نیز دکتر طالب زاده به علل کم توجهی مسیحیان و حتی مسلمانان به قدیمیترین انجیل کشف شده در ترکیه -انجیل برنابا- که در نزد دولت ترکیه نگهداری می شود اشاره نمود و خواستار تحرک بیشتر در زمینه بررسی این موضوع گردید.

لازم به ذکر است اگرچه بسیاری از مباحثی که کارشناسان غرب و مهدویت در زمینه شناخت تحرکات اخیر غرب در زمینه مهدی ستیزی تهیه نموده بودند، فرصت پخش نیافت و بحث نیمه کاره ماند ولی طرح اولیه این موضوع -که متاسفانه از نگاه مسئولین امر و نیز رسانه مغفول مانده است- گام مفیدی بود که به این جهت از زحمات و عنایات گروه موفق برنامه راز و به ویژه دکتر طالب زاده کمال تقدیر و تشکر می نماییم.

گروه غرب و مهدویت مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم

----------------------

دوستانی که موفق به دیدن برنامه نشده اند می توانند خبر این برنامه را در سایت خبرگزاری تسنیم (اینجا) مطالعه کنند و یا برنامه ضبط شده را در سایت اراده ملی (اینجا) ویا سایت استاد شهبازیان دانلود نموده و مشاهده نمایند.