مرکز مجازی مهدویت

در آغوش یار

مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ فَمِنهُم مَن قَضى نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبديلًا
در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند ؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. ( سوره مبارکه الأحزاب آیه 23)

در آغوش یار
خداشناسی مقدمه امام شناسی است ، انسانی که به دنبال امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است باید انسانی توحیدی و خداشناس باشد . انسان های مهدوی در راه خدا پرتلاش و پرنشاط اند .
 امام نزدیک ترین راه برای رسیدن به خداوند و الگویی برای دیدن صفات الهی است

شهید حاج قاسم سلیمانی می­ گفت: هرکس از خدا بترسد، خدا همه چیز را از او می ترساند آنقـدر حضور خدا برایش پررنگ بود که در نامه ای به یکی از یـارانـش چنین گفت:

«بــرادر خوبم ، اجــازه نـده در هر شرایطی هیچ محبتی بر محبت خداوند سبحان و هیچ رضایتی بر رضایت خداوند سبحان غلبه کند».
انسان در ایـن مرحله در اثـر مراقبت نفس و مواظبت بر طاعت الهی، از جنبه خلقی و بشری خویش فانی شده و غرق در حضرت حق می شود و از تجلیات آسمانی بهره مند می شود و به « ولایت معنوی» نائل می آید.

سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به حقیقت الگوی یک مربی بزرگ است برای همه ما مربیان مهدوی، چرا که ایشان مجسم عینی کلام الهی هستند.


در همین زمینه :

نظر شما :