مرکز مجازی مهدویت

مجالس حسینی باید منتظران را اهل کرامت کند

 

حجت الاسلام «محمد صبوحی»کارشناس مهدوی با بیان اینکه حضور در خیمه حسینی باید ما را بزرگ و اهل کرامت کند، گفت: تنها با این خصیصه است که از بند عادات کودکانه خارج و به زیارت امام زمان(عج) نائل می‌شویم.

به گزارش خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «محمد صبوحی» در تبیین ارتباط محرم و مهدویت بر لزوم کرامت برای وصال امام معصوم(ع) تاکید و اظهار کرد: در خیمه عزای امام حسین(ع) باید بزرگ شویم و رشد کنیم؛اساساً انبیاء آمده اند که انسان ها را بزرگ کنند، امام حسین(ع) به یاران خود فرمودند: ای بزرگواران! به پا خیزید و به استقبال مرگ بروید.

این کارشناس مهدوی با بیان اینکه تا ما انسان های کوچکی باشیم درجا خواهیم زد، گفت: برای قرار گرفتن در رکاب امام حسین(ع) و نائل شدن به زیارت امام زمان(عج) باید بزرگ شویم؛ لذا امام عسکری(ع) به احمدبن اسحاق فرمودند: اگر نبود بزرگواری و کرامت تو، هرگز فرزندم را نشانت نمی دادم! یعنی این لیاقت نصب آنهایی که می شود که از بند عادات کوچک و کودکانه خارج و بزرگ شده باشند.

وی تاکید کرد: یاران امام زمان(عج) در خیمه امام حسین(ع) باید چنین رشدی را تجربه کنند و به قدری بزرگ شوند که دنیا در پیش چشم آنها کوچک باشد وگرنه انسان های کوچک فقط از اینکه شکمشان سیر شود، لذت می برند ... انسان های بزرگ وقتی لذت می برند که برای دیگران سفره ای پهن کنند؛ انسان های بزرگ افکار جهانی دارند و انسان های کوچک فقط دور خود می گردند.

حجت الاسلام صبوحی در پایان خاطرنشان کرد: انسان های بزرگ آینده ای بزرگ را می بینند و مرگ را آخر زندگی نمی دانند، اینها به قدری بزرگ شده اند که برای تن و جسم، تن به هر کار نمی دهند.

منبه: خبرگزاری شبستان 

در همین زمینه :

نظر شما :