مرکز مجازی مهدویت

اصلاحاتی در تفسیر پیشگویی های کتاب مقدس در مورد آینده

 انتشار کتابهای متعددی که در سالیان اخیر توسط نویسندگان غربی با موضوع تطبیق نظام ضدمسیح بر اسلام نگاشته می شود، به معرفی کتاب« اصلاحاتی در تفسیر پیشگوییهای کتاب مقدس در مورد آینده » می پردازیم کتاب « اصلاحاتی در تفسیر پیشگویی های کتاب مقدس در مورد آینده» در صدد است نگاه رایج میان مفسران کتاب مقدس در مورد ظهور ضدمسیح از اروپا را تغییر دهد و ثابت نماید دجال از خاورمیانه ظهور خواهد نمود و لاجرم یک رهبر اسلامی یا همان مهدی است.

مشخصات کتاب:

 • نام: اصلاحاتی در تفسیر پیشگوییهای کتاب مقدس در مورد آینده(The Coming Bible Prophecy Reformation)
 • نام نویسنده: رودریگو سیلوا(Rodrigo Silva)
 • تعداد صفحه : 388
 • ناشر: CreateSpace Independent Publishing Platform
 • تاریخ نشر: ویرایش اول 23 نوامبر 2014 (2 آذر 1393)
 • زبان اثر: انگلیسی

در بخشی از معرفی کتاب چنین آمده است:

کتاب«اصلاح پیشگویی های کتاب مقدس» خواننده را به تاریخ و پیشگویی هایی که در مورد ارتباط ضدمسیح و امپراطوری او با خاورمیانه مغفول مانده، آشنا می سازد. معلمان پیشگویی کتاب مقدس در قرن گذشته اروپا را به عنوان منطقه ظهور دجال معرفی می نمودند ولی تحلیل دقیق تاریخ و پیشگوییها نشان می دهد که خاورمیانه و اسلام در آخرالزمان امپراطوری نهایی ضدمسیح خواهد بود. کتاب پیش رو در پی پاسخ به سوالات زیر است:

 • علت اشتباه مفسران کتاب مقدس در مورد ظهور ضدمسیح از اروپا چیست؟
 • چرا روم نتوانست امپراطوری چهارم ضدمسیح را محقق سازد؟
 • آیا گسترش اسلام از قرن 7 میلادی و برقراری امپراطوری عثمانی از قرن 14 میلادی پیشگویی کتاب مقدس در مورد اتحاد آشوریان و اعراب را محقق ساخته است؟
 • چگونه اسلام بسترهای لازم برای افزایش قدرت ضدمسیح را فراهم خواهد ساخت؟
 • سرنوشت 10 قبیله از بین رفته اسرائیل چه بوده است؟ اهمیت این قبایل برای مسیحیان در چیست؟

متاسفانه امکان مشاهده متن کتاب –به دلیل جدید الانتشار بودن آن- برای نگارنده این سطور نیست ولی با توجه به مطالبی که در سایتهای دیگر در مورد این کتاب نگاشته شده، می توان حدس زد این کتاب با ادبیاتی جدید همان ادعاهای امثال ولید شعیبات در مقالات و سخنرانی های متعددش و نیز جوئل ریچاردسون در کتاب "ضدمسیح اسلامی" را تکرار نموده است.[2] نکته جالب آنکه نویسنده حتی سعی ننموده برخی اشکالات اساسی نظریه های پیشین را مرتفع نماید به عنوان مثال وقتی عبارت صریح کتاب مقدس در باب 13 مکاشفات یوحنا (3-8) اشاره صریح به فراگیری حکومت و سلطه ضدمسیح بر کل جهان می نماید، چگونه می توان پذیرفت این سیطره فقط شامل کشورهای اسلامی خاورمیانه باشد؟

متاسفانه اطلاعات قابل ذکری از نویسنده کتاب و جایگاه وی به دست نیامد و احتمال اینکه رودریگو سیلوا نام مستعاری برای نویسنده واقعی کتاب باشد می رود. نکته قابل ذکر در مورد اینگونه کتابها آنست که معمول نویسندگان آنها افرادی هستند که سابقه چندان معروف و شناخته شده ای ندارند و برخی نیز صراحتا از اسم مستعار برای خود استفاده می کنند.(مانند جوئل ریچاردسون و یا جک اسمیت) این در حالی است که نویسنده ای که در بحثی علمی نظریه پردازی می کند نباید خود را در پس اسامی مستعار و موسسات ناشناخته پنهان نماید. جالب اینجاست که برخی از این افراد –همچون ریچاردسون- ادعا می کنند از ترس بازخورد منفی مسلمانان افراطی چنین روشی در پیش گرفته اند[3] حال آنکه بسیاری افراد دیگر همچون کشیش تری جونز[4] که اهانت های علنی بسیاری نیز به مقدسات اسلامی نموده چنین ادعایی نکرده اند و از طرف دیگر این چگونه مخفی کاری است که چنین نویسندگانی به سرعت سر از برخی شبکه های معروف غربی –همچون CNN و CBN- در می آورند و یا در سراسر جهان همایش برگزار می نمایند؟!

متاسفانه باید توجه داشت با همه این توصیفات و به دلیل عدم پاسخگویی علمی،دقیق و سریع به اینگونه نظریات، دیدگاه انطباق ضدمسیح کتاب مقدس با اسلام همچنان در حال گسترش در میان مسیحیان است و هرچند ماه شاهد کتاب جدیدی با این موضوع هستیم. تاثیر این اندیشه مخرب نیز قابل چشم پوشی نیست چنانکه در یکی از نظرات خوانندگان این کتاب چنین می خوانیم:

من پیش از این به بسیاری از مطالب نوشته شده در این کتاب مشکوک بودم ولی سرانجام من (با خواندن این کتاب) به نتیجه گیری مطلوب رسیدم. نویسنده در این مسیر هرگونه شکی را برطرف نموده است. این کتاب منبع بسیار لازم در زمینه پیشگویی هاست و هرکس خواهان مباحث آخرالزمانی است باید این کتاب را به دست گیرد. من بعد از خواندن نسخه الکترونیکی این کتاب، دو نسخه چاپی از آنرا (برای بزرگان کلیسای محل خود) سفارش دادم...

حواسمان باشد که «یک دروغ اگر پی در پی تکرار شود، به تدریج واقع جلوه خواهد نمود»

پی‌نوشت:

[1]http://www.amazon.com/The-Coming-Bible-Prophecy-Reformation/dp/1503371220

[2] . شاید به همین دلیل نیز جوئل ریچاردسون در سایت خود به معرفی و تایید این کتاب پرداخته است.رک:http://www.joelstrumpet.com/?p=7164

[3] . answering-islam.org/Authors/JR/open_letter_ahmedinejad.htm

[4] . en.wikipedia.org/wiki/Terry_Jones_(pastor)

پژوهش و تهیه گزارش: حجت الاسلام دهقانی آرانی